Ozon Yağı İçilir mi?
15 Mayıs 2024

Ozon Yağı İçilir mi?

Ozon Yağı İçilir mi, Ozon yağı kullanımı kolay bir uygulamadır. Ozon yağı uygulayan kişi kendini çok daha dinç hisseder. Bu yüzden bu yağ uygulaması hemen hemen her yaşta kullanılan bir uygulama olarak gündeme gelir. Ozon yağı kullanımı bebeklerde kullanılabilir olduğundan rahatlatıcı etkisi olmaktadır. Fakat kesinlikle haricen kullanılır ağızdan bebeğinize vermeyin. Ozon yağı doğada bulunan ve içinde en çok oksijen bulunduran bir maddedir. 3 oksijen atomlu olan ozon yağı adeta her derde deva bir yağdır. Ozon yağ terapisi son yıllarda kullanılan bir uygulama değil geçmişten beri kullanılan bir yağ terapisidir.

Aktif oksijen (Ozon 03) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ve ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur. Özellikle deniz kenarlarında taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz havada bu hissi yaratan yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Günümüzde ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri üretilmiştir. Ozon yağı kesinlikle diğer yağlar gibi tüketilmez. Leaf Action ozon yağı istenilen bölgeye birkaç damla damlatılarak masaj yapılır. Aft ve ağız yaralarında bir iki damla ozonlu yağ pamuğa damlatılarak ağız içi silinir ya da küp şeker üzerine damlatıp pastil gibi emilebilir. Uçuk ve dudaklar için gece yatmadan önce sürülür. Ozon yağı kullanılan yağlardan biridir. Öyle ki ozon yağının faydaları, etkileri saymakla bitmez. Fakat ozon yağı mutlaka haricen kullanılmalıdır. Bu yağ bebeklerde dahi kullanılabilir. Ozon yağı içilirmi dersek, hayır sadece ağız yaralarında bir pamuk yardımı ile temizlenir fakat içilmez bu yağ mutlaka haricen kullanımlar için üretilir. Ozon yağı içilmenin dışında birçok işe yaramaktadır örneğin: Ozon tedavisi genelde güzel ve genç kalmak için kullanılır, selülit, varis, uçuk, dudak çatlaması, pişik, kızarıklık, eklemlerde sinir sıkışması, kas ağrısı, cilt bakımında, açık yaralarda, yanık üzerinde, alerjide kullanılmaktadır.

Birçok sıvı sabun, şampuan, el sabunu, kremlerde kullanılan ozon yağı içilmemekte olup içildiğinde vücuda zararlı olabilir. Örneğin diş eti veya diş problemlerinde kullanılır fakat yutulmaz. Mesela ozon yağını diş fırçasına damlatın ve günde 2-3 defa fırçalayın böylece diş eti ve diş problemlerinden kurtulmuş olursunuz ve farkı 1 ay sonra düzenli kullanım sonunda fark edebilirsiniz. Ayrıca diş beyazlığına yardımcı olmaktadır fakat bu yağı her seferinde kullanmak zor mu oluyor bu yağı diş macununun içine 6-7 damla damlatarak sürekli diş fırçalaması yapın ve böylece dişleriniz oldukça beyazlar. Bir de ağız içinde olan yaralarda kullanılarak yaraları giderir mesela ağız içine günde 2-3 defa sprey şeklinde uygulanır ve bu yaralardan arındırır.

Bir de bu yağı ağız yaranız, diş eti rahatsızlığınız, diş rahatsızlıklarında kullanmak istiyorsanız kesinlikle kullanmadan önce doktor kontrolü yaptırmalı ve uygun görülürse bu yağ sprey veya gargara yöntemi ile kullanılabilir. 70 yaş üzeri kişilerde genelde ağız yaraları oluşmaktadır bu yaralar pek çok ilaçlarla denense de giderilmez fakat ozon yağı içmeden gargara yaparak günde 2 defa uygulandığında bir hafta sonunda bu yaralardan kurtulmuş olunur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

At Kestanesi Yağı Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Balık Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Balık Yağının Saça Faydaları Nelerdir?