Yonca Yağ Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yonca Yağ Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yonca Yağ, Dünyaca ünlü olan yonca yağ yonca gıda adı altında faaliyetini hızlı bir şekilde devam ettirdiği üç fabrikası bulunmaktadır. Yonca yağın ana ofisi ve ana fabrikası olarak Manisa'da organize sanayi bölgesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Manisa'nın Karaağaçlı ve Saruhanlı beldelerindeki iki tesisinde de çalışma sağlanmaktadır. Yonca gıda A. Ş. 1981 senesinde Hasan Türek tarafından Manisa organize sanayi bölgesinde kurulmuştur. Bu kurum ilk kurulduğu günden itibaren önemli adımlar atmış olup halk için çalışmalarına devam etmiştir. Bu firma tüm ürünlerin yapım aşamasında ürünleri kötü maddelerden arındırmış olup üretilen malların raf ömrünü uzatmak amacıyla daha kaliteli malzemeler ve ürünler kullanmıştır. Yağ üretiminde ısıya daha dayanıklı olan yemeklik yağlar üretmiş olup, kızartmalar için kullanımı birden fazla olup koku yapmayan yağlar oluşturulmuştur. Fabrikalarda yapılmakta olan tüm ürünler insan eli değmeden üretime sunulmakta ve gelişen teknoloji sayesinde bilgisayarlarla imal edilmektedir.

Yonca yağ öncelikle sağlık anlayışını benimsemiştir. AR-GE laboratuvarlarında tüketicilerin sağlığı açısından önemli araştırmalar ile insan sağlığına faydalı olan türden ürünlerin imalatı için düğmeye basmış bulunmaktadırlar. Üretmiş oldukları ürünlerde tüketicilerin isteği doğrultusunda üretime devamlılık sağlamışlardır. Kuruluş tarihinden itibaren kendi prensipleri doğrultusunda hareket ermekte olan ve toplum sağlığı açısından ürün üretimi sağlayan bir firma olmuştur, bu oluşumlardan kesinlikle taviz vermemişlerdir. Ürün imalatında ham madde girişinden başlanarak imal edilen malın müşteriye ulaşım aşamasına kadar özenle ve titizlikle davranılması öngörülmüştür.

Yonca yağ tüketicinin karşısına birçok ürünle çıkmaktadır. Tüketicilere sunulmakta olan ürünlerin kalitesi oldukça önemsenen bir durumdur. Kaliteden kesinlikle ödün verilmez. Her şeyden önce gelmekte olan insan sağlığından sonra kalite belirmektedir. Bu firmanın üretmiş olduğu ürünleri sıralayacak olursak eğer: Zeytinyağı, Ayçiçek yağı, mısır yağı, kanola yağı, fındık yağı, soya yağı, domates ürünleri (Salça), soslar, ketçap ve mayonezler, turşular ve közlenmiş ürünler ön plana çıkmaktadır.


Yonca yağ ürünleri hakkında kısaca bilgi verecek olursak eğer

 • Yonca yağ zeytinyağı: Natürel sızma zeytinyağı ve riviera zeytinyağı olarak üretilmektedir. Natürel sızma zeytinyağı, geleneksel olan sıkım yöntemi ile elde edilmektedir. Bu zeytinyağı içeriğinde en fazla %0,08 oranında asit bulundurmaktadır. Yonca natürel zeytinyağı tüm aroma ve özleri içeriğinde barındırmaktadır. Bu yağ sıcak ve soğuk olan tüm yemeklerde ve pastaların yapımında kullanılmaktadır. Raf ömrü iki sene olarak belirlenmiştir. Riviera zeytinyağı ise rafine edilmiş olan zeytinyağı ile elde edilir ve %1 oranında asit içerir. Doğal ve hafif olan bir lezzeti vardır.
 • Yonca yağ Ayçiçek yağı: En kaliteli olan tohumlardan üretimi sağlanan ve yonca Ayçiçek yağ yüksek miktarda E vitamini içerir. Soğuk yemeklerde, salatalarda, kızartmalarda ve pastalarda rahatlıkla kullanımı sağlanır.
 • Yonca yağ mısır yağı: Yonca yağın kendine has üretmiş olduğu bir lezzettir ve sağlık açısından oldukça fayda sağlamaktadır.
 • Yonca yağ fındık yağı: En lezzetli olan fındıkların seçilmesiyle, yüksek oranda E vitamini içeren bu yağ hafif ve sağlıklı olarak sizlerin tüketmesi için üretilmiştir.
 • Yonca yağ kanola yağ: Kolesterol seviyesini düşüren, bağışıklık sisteminine güçlülük kazandıran damar tıkanıklarını engelleyen en kuvvetli olan antioksidan türden E vitamini içeren doğal bir yağdır.
 • Yonca yağ soya yağı: İçeriğinde kalsiyum, demir, fosfor, çinko, magnezyum ve yüksek miktarda B vitamini barındıran sağlıklı bir yaşam ve dengeli beslenme için önerilen bir yağ türüdür.

Yonca Yağ Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yasemin Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yasemin Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarı Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Sarı Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Afrodizyak Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Afrodizyak Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Hodan Yağı Faydaları Nelerdir?

Hodan Yağı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ Aldırma Ameliyatı

Aspir Yağı Zararları Nelerdir?

Aspir Yağı Zararları Nelerdir?

Aspir yağı zararları, yalancı safran olarak bilinen ve aspir bitkisinden üretilen aspir yağının bilindik herhangi bir zararı yoktur. Özellikle cilt bakımı için kullan�[...]

Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır, Keten tohumu çiğnenerek de yenilebilir fakat sert olması nedeniyle tam öğütülmediği için sindirilmeden vücuttan atılabilir. Faka[...]

Mavi Anemon Çiçeği Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mavi Anemon Çiçeği Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mavi Anemon Çiçeği Yağı, Mavi anemon çiçeği dünyada özellikle kuzey yarım kürede yetişme göstermektedir. İskoçya başta olmak üzere; Japonya da Brezilya da gibi s�[...]

Yılan Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yılan yağı, saç bakımında sıkça başvurulan bir yağdır. Yılan yağının faydaları çok eski yıllarda keşfedilmiştir. Elde ediliş şekli tıpkı balık yağı gibid[...]

Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yağ, yüksek sıcaklıklarda dahi akışkanlığa karşı direnç gösterebilen, suya göre daha koyu bir kıvama sahip olan ve su ile karışmayan ancak farklı yağ çeşitleriy[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6